KONST / Litografier / Färglitografi 12422097
nr 1242 2097
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 244/360, bladets mått: 54x72 cm, löst blad
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 mars 2019
kl 20:08:48
18/3 18:42:10
18 mar